Nauta Shiprepair yard

Startuje budowa trawlera dla Szkotów

26 kwietnia w obecności armatora w Zakładzie Nowych Budów Stoczni Nauta odbyła się ceremonia cięcia pierwszych blach do budowy statku Ocean Star. Tym samym oficjalnie zainaugurowano budowę jednostki.
20160426_110014.jpg
20160426_110130.jpg
20160426_110629.jpg

Kontrakt od szkockiego armatora Stocznia Remontowa Nauta pozyskała pod koniec ubiegłego roku. Jest to szczególnie istotne zlecenie, ponieważ dotyczy budowy w pełni wyposażonego statku, który będzie od początku do końca realizowany w zakładzie na terenach dawnej Stoczni Gdańskiej. Ponadto, projekt ten idealnie nawiązuje do wieloletnich doświadczeń Stoczni Nauta w budowie statków rybackich.

Ocean Star będzie miał 87 m długości i 18 m szerokości. Statek zostanie wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia do połowu, przechowywania i przekazywania ryb odbiorcy. Na jednostce zostanie zainstalowane także specjalistyczne wyposażenie, które będzie służyć do lokalizowania łowisk oraz szacowania ich wielkości i rodzaju. Silnik o mocy 7 000 kW, współpracujący z dwoma sterami strumieniowymi, zapewni bardzo dobrą manewrowość jednostki podczas operacji zarzucania i zbierania sieci.  Statek zostanie zbudowany według projektu, wykonanego przez firmę Wartsila Design.

© Stocznia Remontowa Nauta. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i administracja eximius.pl